UKS DELFIN Krapkowice

Do chwili obecnej w Krapkowicach funkcjonowały tylko szkółki pływackie. Manta (szkółka nauki pływania) oraz UKS Spiders Krapkowice (doskonalenie stylów pływackich). Cel działania obu szkółek jest raczej rekreacyjny, trenerzy nie przygotowują zawodników do zawodów, a jedynie uczą i doskonalą umiejętności pływackie. W Klubie Pływackim (KP) Delfin Krapkowice ma być inaczej.

– Chcemy dać szansę najzdolniejszym zawodnikom na to, by mogli się rozwijać – mówi Dawid Jajuga, trener.

To właśnie on, a także trener Łukasz Szydłowski wezmą młodych pływaków pod swoje skrzydła. Obecnie w klubie zarejestrowanych jest 16 najzdolniejszych i najbardziej rokujących zawodników, którzy uzyskują dobre lub bardzo dobre wyniki na zawodach pływackich rangi ogólnowojewódzkiej jak i ogólnopolskiej.

KP Delfin Krapkowice będzie pierwszym klubem pływackim w mieście zarejestrowanym w strukturach Polskiego Związku Pływackiego.  Planowane jest szkolenie sportowe dzieci obejmujące cały okres ich nauki w szkole podstawowej, a także w szkołach ponadpodstawowych. Treningi odbywać się będą 6 razy w tygodniu po 2 godziny.

Klub został zarejestrowany w Okręgowym Opolskim Związku Pływackim, a także w Polskim Związku Pływackim i działał będzie przy Delfin Spółka z o.o., której Prezesem jest Pan Dariusz Broj i to właśnie on będzie głównym sternikiem Klubu.

Trzymamy kciuki za nowy Krapkowicki Klub, życząc wielu sportowych sukcesów. Będziemy na bieżąco informować Państwa na temat działalności Klubu jak również osiąganych wynikach sportowych. Zapraszamy również wszystkich Państwa do współpracy, partnerstwa i sponsoringu. Wierzymy, że wspomożenie Klubu z Państwa strony będzie służyć promocji wizerunku firm. Nam natomiast wszelka pomoc pozwoli na zrealizowanie ambitnych celów sportowych i organizacyjnych.

https://www.facebook.com/DelfinKrapkowice/

71655777_1223478941177842_1120214383755001856_n.jpeg

 

 

×

Wyszukaj w serwisie